17 Февруари, 2025

Бразилия полудя, посреща възторжено папа Франциск

Бразилия полудя, посреща възторжено папа Франциск

 

Любопитни хора обсадиха папския автомобил - малък закрит Фиат, който беше принуден да спре в задръстване по пътя от летището към резиденцията на губернатора, предаде Ройтерс.

Франциск свали стъклото от своята страна, като махаше на хората

и докосваше най-близките миряни, които протягаха ръце към него навътре в колата, допълва агенцията.

Папата обиколил с кортежа си града, след което в губернаторския дворец се срещнал с президента на Бразилия Дилма Русеф.

След излизането на Франциск от двореца полицията е разпръснала със сълзотворен газ протест срещу правителството и разходите по скъпата папска визита.

Папата е аржентинец и първият латиноамериканец, застанал начело на римокатолическата църква. Той е в Бразилия във връзка със световния фестивал на католическата младеж.

Преди пристигането на папата в Рио де Жанейро, в друг град - Апаресида в щата Сао Пауло, който предстои да бъде посетен от папата, полицията откри малко самоделно взривно устройство на паркинг близо до католическо светилище в града, отбелязва Ройтерс.

Бомбата, направена с пластмасова тръба, увита със скоч, е била детонирана безопасно от полицейските сапьори.

Устройството било намерено в тоалетната на паркинга в Апаресида, чието светилище почита покровителката на Бразилия - Света Богородица от Апаресида.

Все още се изяснява дали случаят има връзка с визитата на папата Франциск.

 

Сподели:
Израелската армия съобщи, че е ликвидиран командир на "Хамас" в Ливан

Израелската армия съобщи, че е ликвидиран командир на "Хамас" в Ливан

Напоследък е планирал терористични атаки, ръководени и финансирани от Иран

Защо срещата в Париж беше организирана толкова внезапно?

Защо срещата в Париж беше организирана толкова внезапно?

Днес европейски държавни и правителствени ръководители се срещат в Париж, за да обсъдят как да реагират на новия курс на САЩ и политическата риторика на американския президент Доналд Тръмп

Зеленски уговаря с президента на ОАЕ връщане на пленени украинци

Зеленски уговаря с президента на ОАЕ връщане на пленени украинци

Обединените арабски емирства имат съществена роля като посредник за връщането на пленени и задържани в Русия по време на войната украинци, сред които много деца