7 Декември, 2025

Британец иска да е най-бързият колоездач на планетата

Британец иска да е най-бързият колоездач на планетата

Студентът от Великобритания Джеймс Баутел иска да стане най-бързият колоездач на планетата. Той иска да измине повече от 6200 км за по-малко от 45 дни, за да бъде вписан в Книгата на рекордите на Гинес, предаде ИТАР-ТАСС.

Стартът бе днес на жп гарата в град Уфа, намиращ се на условната граница между Европа и Азия. Баутел трябва да измине 6226 км, прекосявайки Русия, Беларус, Полша, Германия, Франция и Испания. Британецът ще финишира в най-западната точка на Европа - Кабода Рока в Португалия.
Студентът ще бъде съпровождан от автомобил с приятелите му, участници в благотворителната акция „Велосипедисти в борбата с рака”. Пътуването ще бъде заснето с камера, а желаещите ще могат да го следят в реално време в интернет на специалния сайт на проекта.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.