8 Юни, 2026

Британски разузнавателен кораб влезе в Черно море

Британски разузнавателен кораб влезе в Черно море

HMS Echo е предназначен за провеждане на разузнавателни операции в подкрепа на подводници или кораби-амфибии и може да предоставя информация в реално време

Разузнавателният кораб HMS Echo на британския флот влезе в Черно море. Това е съобщено от „Босфор обзървър“, който следи за преминаващите през Босфора кораби, съобщи Нова телевизия.

Според информацията на следящите трафика в Черно море корабът се е отправил на север.

HMS Echo е предназначен за провеждане на разузнавателни операции в подкрепа на подводници или кораби-амфибии и може да предоставя информация в реално време. Корабът е снабден с три 6,6-милиметрови картечници M134, два 20-мм зенитни оръдия и четири картечници с голям калибър.

Последно HMS Echo е бил в черноморски води през декември миналата година.
Сподели:
9 страни трупат ядрени арсенали в нова надпревара по въоръжаване

9 страни трупат ядрени арсенали в нова надпревара по въоръжаване

Това преобръща десетилетни усилия за намаляване на броя и ролята на ядрените оръжия – дори когато рисковете от грешни изчисления и ескалация нарастват, се съобщава в годишната оценка на Стокхолмският международен институт за изследване на мира

Петролът Brent скочи рязко след ново напрежение в Близкия изток

Петролът Brent скочи рязко след ново напрежение в Близкия изток

Ислямската република предприе нови атаки срещу ключови съоръжения във военновъздушните бази Неватим и Тел Ноф в Израел като ответна реакция на ударите по няколко ирански града по-рано на 8 юни

Старт на преговорите в Кайро за напредъка по крехкото примирие в Газа

Старт на преговорите в Кайро за напредъка по крехкото примирие в Газа

В срещите са ангажирани посредниците Египет, Катар и Турция, както и представители на редица палестински организации. Целта е да бъде даден тласък на преговорите по втория етап от споразумението за прекратяване на огъня.

Коментари (0)