Въпросът за произхода на милиардите на руския президент Владимир Путин беше повдигнат в британския парламент в рамките на дебат за произхода на парите на руски граждани, живеещи на територията на Обединеното кралство. Депутатите призоваха премиера Тереза ЗМей да въведе по-строги мерки срещу прането на пари. Мей съобщи, че спрямо имуществото на руски граждани, които не могат да докажат законността на произхода на имужеството и средствата си ще бъдат предприети законови мерки.
Парламентаристите също така поискаха да бъдат разкрити активите на руските граждани във Великобритания.
Том Тугендхат, председател на комисията по външните работи, заяви, че "за близо 20 години семейството на Путин е откраднало от руските граждани около 3 милиарда долара".
Междувременно в разследване на богатството на Путин, CNN сочи значително по-голяма цифра - 300 милиона долара.
"Президентът на Русия Владимир Путин се представя като човек, който живее скромно, само от заплатата си на висш държавен чиновник. В действителност той е един от най-богатите хора в света", коментира CNN. В данъчната си декларазия той е написал, че за последните 6 години като държавен глава е заработил 38. 5 милиона рубли или 678 хиляди долара.


Коментари (0)