1 Март, 2026

Буря предизвика наводнения и хаос в Сидни

Буря предизвика наводнения и хаос в Сидни

Внезапна буря връхлетя Сидни, като наводни улици и предизвика хаос в най-големия австралийски град.

Отменени са близо 130 вътрешни и международни полета, а над 8000 души са без ток. Един човек е загинал при катастрофа по време на бурята, а двама полицаи са сериозно пострадали, след като върху тях паднало дърво, докато помагали на блокирани на пътя хора.

Австралийското бюро по метеорология съобщи, че само за няколко часа в Сидни е паднал толкова дъжд, колкото е обичайното количество за цял месец.

13 души са били спасени от наводненията, а около 500 са потърсили помощ, съобщи Службата за гражданска защита.

Властите призоваха хората да не пътуват, за да се избегнат нови произшествия.
Сподели:

Коментари (0)

Шефът на иранската полицейска разузнавателна служба е убит при удари на Израел и САЩ

Шефът на иранската полицейска разузнавателна служба е убит при удари на Израел и САЩ

„Генерал Голамреза Резаян, шеф на националното полицейско разузнаване, е бил убит след вчерашните (на 28 февруари) вражески атаки“, съобщава агенция Фарс

Израел се прицели в „сърцето на Техеран“ с нова вълна от удари

Израел се прицели в „сърцето на Техеран“ с нова вълна от удари

„Израелските въоръжени сили нанасят удари по цели, принадлежащи на иранския терористичен режим в сърцето на Техеран“, заявяват от армията

Руски дронове срещу Украйна убиха 6 и раниха 28 души

Руски дронове срещу Украйна убиха 6 и раниха 28 души

Украинските Военновъздушни сили са прихванали 110 безпилотни самолета. Най-малко 13 дрона са избегнали отбраната и са причинили удари по седем места.