24 Февруари, 2026

"Черна вдовица" е участвала в нападението в зала "Батаклан" в Париж

"Черна вдовица" е участвала в нападението в зала "Батаклан" в Париж

Сред нападателите в парижката концертна зала „Батаклан“ е имало поне една жена. Това заяви очевидец, оцелял при атаката, пред Le Parisien. 

Полицейски източници съобщиха, че според очевидци част от нападателите са пристигнали с кола с белгийски регистрационен номер, което предполага външно участие. 

Военен експерт пък коментира, че начинът на действие на осемте нападатели е добре познат на френските войници в Сахел и наподобява взимането на заложници в Близкия изток и в театъра в Москва през 2002 година. 

Междувременно АФП съобщи, позовавайки се на полицейски източник, че идентифицираният мъж в концертната залата, който най-вероятно е един от нападателите, е бил известен на френското разузнаване. Той е френски гражданин, но засега не се съобщава нищо за миналото му и защо е попаднал в полезрението на службите.

Сподели:

Коментари (0)

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Президентът на страната, жертва на руската агресия, коментира съобщенията, че Съединените щати целят да прекратят войната до 4 юли, деня на 250-годишнината от независимостта на САЩ

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

С документа се призовава за незабавно и безусловно примирие и "всеобхватен, справедлив и устойчив мир"

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Напрежението ескалира между антиправителствени активисти и проправителствени милиции, които се сблъскват в иранските университетски кампуси за четвърти пореден ден