Силна снежна буря изненада Израел през последните 24 часа. Тя стана причина много от пътищата от и към Йерусалим да бъдат затворени, а пустинята побеля затрупана от рядко срещана бяла покривка, предаде Асошиейтед прес.
Сняг валя и в някои части на Западния бряг, след като през Близкия изток премина студен атмосферен фронт. В Газа започналите още през вчерашния ден силни валежи според синоптичните прогнози ще продължат до края на седмицата.
Говорителят на Йерусалимската община Браши Шпрунг каза, че в града вече се е образувала 25-сантиметрова снежна покривка, като през деня се очаква тя да се увеличи с още 10 см.
Пустинните градове Беер Шева, Димона и Ерухам бяха покрити в бяло, а жители на град Арад гордо показваха снежен човек. Сняг вали от вчера и в Ливан и Сирия, а днес парализира по-голямата част от улиците в йорданската столица Аман.
Още от Свят
Марко Рубио: Искаме войната в Украйна да приключи
"САЩ са готови да предприемат действия. Готови сме да изиграем всяка възможна конструктивна роля, за да бъде сложен край ", заяви държавният секретар
Украинците разчитат, че новият главнокомандващ Драпати ще сложи край на „съветската култура“ в армията
Назначаването на 43-годишния генерал-майор за главнокомандващ на въоръжените сили беше едно от малкото решения по време на войната, радващо се на почти всеобща подкрепа, заради високия авторитет на Драпати като военен герой от първия опит на Русия да превземе страната през 2014 г., коментира Guardian
Британският Express: Путин се готви да атакува 4 държави, на прага сме на Трета световна война
Министърът на отбраната на Литва Робертас Каунас прогнозира, че четири са целите му - балтийските страни