99-годишният американски милиардер Дейвид Рокфелер за шести път претърпя успешно трансплантация на сърцето, съобщава World News Daily Report. Операцията е продължила шест часа, отбелязва изданието. Тя се е състояла в имението на бизнесмена в Ню Йорк. За първи път Рокфелер претърпява процедурата през 1976 година, след автомобила катастрофа. 99-годишният бизнесмен дори позволи на журналисти да му зададат няколко въпроса 36 часа след интервенцията. „Всеки път, когато получавам ново сърце, сякаш полъхът на живота за завръща в моето тяло. Чувствам заряд на енергия и живот”, каза Рокфелер.
На въпроса за тайната на своето дълголетие милиардерът отговори: „Хората често ми задават този въпрос. Аз винаги отговарям едно и също: любовта към живота. Да се живее обикновен живот, да си играеш с децата, да се наслаждаваш на вещите, които имаш, да прекарваш време с добрите, верни приятели”.„Спечелил съм много пари през моя живот, но по-голямата част от тях съм дал. Няма смисъл да получаваш, ако не може да споделяш”, добави известният филантроп. Милиардерът дори се пошегува, че възнамерява да доживее до 200 години.
Още от Свят
FT: Тръмп изпратил спец по изящни изкуства на тайни преговори с Кремъл
Мимс Кук е станал първият американски официален представител, посетил Международния икономически форум в Санкт Петербург от 2018 г. насам. САЩ бойкотираха събитието като знак на протест срещу ареста на известен американски бизнесмен, а след началото на руската инвазия в Украйна се въздържаха от участие
Сергей Лавров: Познавам добре Румен Радев
По думите му, Радев се явил се на изборите с лозунга за защита на "националните интереси", а не за подчинение пред "бюрокрацията на ЕС"
Украйна нареди евакуиране на жители на Днепропетровска област заради руската заплаха
В източната част на областта продължават боевете, но украинската армия е постигнала неголеми успехи в района през миналия месец, се казва в анализ на Франс прес и в информация от Института за изследване на войната (ISW)