Чудовищно видео, запечатало екзекуцията на най-малко 200 сирийски деца, се появи в интернет. Шокиращите кадри са публикувани от враг на терористичната групировка „Ислямска държава” от Йемен, съобщава Mirror Online.
На кадрите се виждат деца, които лежат с лица към земята. Зад тях минават въоръжени мъже и ги застрелват един по един.
„Бог ще изгори „Ислямска държава” и поддръжниците й”, гласи един от коментарите под видеото.
В началото на ноември стана ясно, че джихадистите са ликвидирали 12 деца, опитали да избягат от тренировъчен лагер в иракския град Мосул. Жертвите бяха на възраст между 12 и 16 години.
Още от Свят
Atlantic Council: Крим се превръща в огромен личен позор за Путин
Ударите по полуострова поставят под съмнение най-голямата военна победа на руския диктатор.
The New York Times: Загубите сред руските и украинските военни надхвърлиха 2 милиона души
В изследването се посочва, че Русия е понесла по-тежките загуби. От февруари 2022 г., когато започна пълномащабното нахлуване в Украйна, убити или ранени са около 1,4 милиона руски военнослужещи
Леон Панета: Украйна започва да побеждава, а Путин не знае какво да прави
Бившият ръководител на Пентагона подчертава, че най-важната помощ от страна на САЩ е продължаването на доставките на оръжие за Украйна