15 Януари, 2026

Д. Байдън: Целта на Путин е да унищожи НАТО и ЕС

Д. Байдън: Целта на Путин е да унищожи НАТО и ЕС

Джо Байдън

Той би предпочел да си има работа с отделни страни, върху които може да оказва натиск, а не с обединения Запад, коментирал американският политик

"Путин се стреми да унищожи НАТО и ЕС", заяви бившият вицепрезидент на САЩ Джо Байден, пред британския аналитичен център Chatham House, съобщава Daily Express.

Американският политик предупредил, че "отслабващата, но агресивна Русия" продължава да представлява заплаха, като по думите му "руснаците използват всички достъпни средства, за да дестгабилизират обстановката".

"Според мен, главната цел на Путин е разрушаването на НАТО и ЕС, а не възстановяването на Съветския съюз. Той би предпочел да си има работа с отделни страни, върху които може да оказва натиск, а не с обединения Запад", коментирал Байдън.

Превод: Faktor.bg


Сподели:

Коментари (0)

Фан дер Лайен отново пред вот на недоверие

Фан дер Лайен отново пред вот на недоверие

В рамките на 6 месеца това ще бъде четвъртия вот, пред който ще се изправи председателят на Европейската Комисия

Кристалина Георгиева пристигна в Киев за срещи на високо ниво

Кристалина Георгиева пристигна в Киев за срещи на високо ниво

До този момент не са дали подробности за целта на посещението на шефа на МВФ

Билет за ада: Руски "красавици" вербуват бедняци да се бият за Русия срещу 3000 долара

Билет за ада: Руски "красавици" вербуват бедняци да се бият за Русия срещу 3000 долара

Разследване на Би Би Си разкри как бивши учителки и "дигитални сирени"в Telegram привличат чужденци за пушечно месо на фронта в Украйна