Духовният лидер на Тибет Далай Лама обяви, че той може да е последният, който носи тази титла.
В интервю за ВВС той поясни, че може би няма да има наследник, защото би било по-добре многовековната традиция да приключи „във време с популярен Далай Лама".
„Институцията Далай Лама един ден ще бъде прекратена", заяви той.
Според него въпросът за негов наследник зависи от обстоятелствата след смъртта му и от „волята на тибетския народ", като не вече не включва политическа отговорност.
През 2011 година Далай Лама предаде своите отговорности на изборен лидер на тибетското правителство в изгнание.
Той коментира и международната ситуация. Според него Великобритания е заела по-мека позиция към Китай около случващото се в Хонконг заради финансови причини. Далай Лама смята, че международната общност трябва да направи повече за насърчаване на демокрацията в Китай.
Припомняме, че духовният лидер на Тибет избяга в Индия през 1959 година, след като китайски войници потушиха надигане на населението в Тибет срещу комунистическия режим.
Още от Свят
Фон дер Лайен разкри: Нямам амбиции за трети мандат в ЕС
Нейни поддръжници твърдят, че по-строгият контрол от нейна страна е помогнал на ЕС да реагира на големи предизвикателства, включително войната на Русия срещу Украйна и нарастващото търговско напрежение със САЩ
Повдигнаха обвинение на злосторника, подпалил БГ дипломатически коли в Скопие
По данни на прокуратурата на 15 юни около обяд той е предизвикал пожар пред сградата на българското посолство, с което е застрашил живота и здравето на хора, както и имущество със значителна стойност, грози го 5 години затвор
Европарламентът одобри решението за центрове за депортиране на миранти извън ЕС
Мерките са насочени към увеличаване на депортациите в момент, когато 27-те държави членки са подложени на засилен политически натиск да ограничат миграцията