5 Февруари, 2026

"Десен сектор" подпали Харков

"Десен сектор" подпали Харков

Безредици избухнаха по улиците на украинския град Харков след митинг на привържениците на украинската коалиция "Опозиционния блок", начело на която в момент е Михаил Добкин.

Докато активистите маршируваха пред сградата на областната администрация, пред офиса им на улица "Скрипник" се изсипаха около 50 човека от забранената в Русия националистическа групировка "Десен сектор", съобщи lifenews.ru.

По данни на украинските медии националистите разхвърляли парчета стъкла по намиращия се наблизо храм и тръгнали да замерят с камъни сградата на Опозиционния блок, която по това време била пълна с хора. Атакуващите разбили стъклата на първия и втория етаж, откъртили и обшивките на два от балконите. 

Под "обстрел" попадна и паркиран недалеч от партийния щаб бус с охраната на Михаил Добкин, след като националистите започнаха да ритат и да клатят буса, вкараха в действие и бомбички. Същите влязоха в употреба и срещу централата на Опозиционния блок. 

Според очевидци на мястото на безредиците пристигнали полицаи, които обаче могли само да разпитат потърпевшите, но не и да хванат извършителите. 

Сподели:

Коментари (0)

АФП: Пратеник на Макрон се е срещнал с Ушаков в Москва

АФП: Пратеник на Макрон се е срещнал с Ушаков в Москва

Срещата, за която Макрон е информирал украинския си колега Володимир Зеленски, е първата по рода си, откакто Русия започна пълномащабната си инвазия

Туск: Полша е готова още сега да предаде на Украйна изтребители МиГ в замяна на дронове

Туск: Полша е готова още сега да предаде на Украйна изтребители МиГ в замяна на дронове

Полският премиер обяви 48-ия пакет с военна помощ - основно бронирани машини

САЩ спряха контактите с щефа на полския парламент - казал, че Тръмп не заслужава Нобелова награда

САЩ спряха контактите с щефа на полския парламент - казал, че Тръмп не заслужава Нобелова награда

Според американския посланик в Полша, председателят на парламента Влоджимеж Чажасти е "обидил" Тръмп