По неофициална информация около половин милион са протестирали тази нощ. Болшинството от тях са били студенти, чийто главен девиз е "Европа започва от теб".
Към сутринта всичко е спокойно. Има няколко варианта за развитие на събитието - въвеждане на извънредно положение от президента или оставка и нови парламентарни избори.
Според социологическите изследвания, които се отнасят за Киев, показват, че повечето от жителите на украинската столица са за европейско членство на Украйна.
Повече от 20 години такива извънредни ситуации е нямало в Украйна. Но напоследък имаше проблем с цензурата и свободната воля на хората, което нагнети напрежението в страната, коментира жител на Киев.
От днес би трябвало да започне общонационална стачка, а правителството обмисля обявяването на извънредно положение.
Още от Свят
Гръцки изтребител F-16 кацна аварийно на остров Закинтос
В момента властите оценяват щетите по самолета, който вероятно е имал проблем с колесника
Европейският парламент подкрепи създаването на цифрово евро
Европейската централна банка се надява цифровото евро да бъде достъпно за гражданите през 2029 г.
Крим опустява, превърнал се в зона за бойни действия, икономиката замира
Само за няколко месеца полуостровът, традиционно позициониран от руските власти като голям курорт, на практика се е превърнал в зона на бойни действия, пише Le Monde