7 Декември, 2025

Доларът с нов рекорд спрямо рублата

Доларът с нов рекорд спрямо рублата

Доларът достигна нов рекорд спрямо рублата. Цената му на финансовите пазари прехвърли 40 рубли, а еврото от достигна до 50.1 рубли. Ръководителят на Металинвестбанк коментира, че на този етап ситуацията на пазарите е нормална, като има повишено търсене на чуждестранна валута, което централната банка успява да задоволи.

Анализатори посочват, че причината за покачването на цените на валутите е пряко свързана с ограниченото им предлагане на руския пазар. На този етап банките и фирмите задържат валутата, опасявайки се, че ще има още спадове в курса, което допълнително ограничава предлагането. Задържането на режима на санкции би могъл да доведе до липса на долари, с които да се изплаща външният дълг на страната, коментират специалисти.

Не е сигурно каква политика ще предприеме централата банка във връзка с отслабналия курс на руската валута. Очаква се банката да започне да влива част от валутния резерв в пазарите през следващата седмица, което би стабилизирало курса на рублата.

Сподели:

Коментари (0)

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

"Германия трябва да отстоява съществуването и сигурността на Израел."

Задоволство в Кремъл - в новата си стратегия САЩ вече не наричат Русия "пряка заплаха"

Задоволство в Кремъл - в новата си стратегия САЩ вече не наричат Русия "пряка заплаха"

"Като цяло това контрастира с подхода на предишни американски правителства", констатира говорителят на Путин.

Защо Вашингтон  дава 10 млн. долара за главата на Фатеме Садегиан?

Защо Вашингтон  дава 10 млн. долара за главата на Фатеме Садегиан?

Тя е част от групата „Шахид Шуштари“, която според американското разузнаване  е извършвала кибератаки с цел шпионаж и нарушаване на работата на правителствени служби и търговски компании