20 Юни, 2026

Доналд Тръмп: Позициите ни с Китай се сближават, можем да сключим сделка за търговия

Доналд Тръмп: Позициите ни с Китай се сближават, можем да сключим сделка за търговия
Доналд Тръмп

Американският президент ще се срещне с китайския си колега Си Дзинпин в края на ноември

Американският президент е обявил, че може да сключи сделка с Китай за търговията, информира Reuters. Той е съобщил, че е постигнат значителен напредък, за да се преодолеят различията между двете страни, но е предупредил, че може да наложи и нови такси на китайските стоки.
“Китай много иска сделка“, е казал на репортерите Тръмп само часове след като неговия висш икономически съветник бе изразил загриженост за разговорите около евентуално търговско споразумение между САЩ и Китай. “Позициите ни все повече се сближават. Мисля, че ще направим сделката и това ще е много честна сделка за всички , ще е добра и за САЩ. ”

Тръмп е казал, че ще разговаря с президента Си Дзинпин, когато в края на ноември двамата ще бъдат на срещата на лидерите от Г20 в Буенос Айрес. Неговата администрация настоява Пекин да промени политиките си за защита на интелектуалната собственост, технологичните трансфери, индустриалните субсидии и достъпа до вътрешния пазар, както и да предприеме мерки, за да се намали с 375 млрд. щатски долара търговският дефицит на САЩ с Китай.

Сподели:
Без социални мрежи за тийнейджърите във Великобритания

Без социални мрежи за тийнейджърите във Великобритания

Стармър заяви, че няма да прави компромис с безопасността и щастието на децата

Борисов към Радев: Ако наричаме руската православна църква братска, то и украинската е братска

Борисов към Радев: Ако наричаме руската православна църква братска, то и украинската е братска

България е изпълнила 40 от 40 препоръки з аборба с прането на пари - "това е свършено от кабинета на Росен Желязков, но това не е интересно за така наречените демократи и проевропейци"

Руските спецслужби се готвят за ерата "след Путин" - как арестът на Трабер напомня бунта на Пригожин

Руските спецслужби се готвят за ерата "след Путин" - как арестът на Трабер напомня бунта на Пригожин

Системата, изградена от руския диктатор, не е способна да реагира на извънредни ситуации и сериозни кризи

Коментари (0)