23 Юни, 2026

Два американски изтребителя са паднали над Тихия океан

Два американски изтребителя са паднали над Тихия океан

Два американски изтребителя Ф/A-18 Хорнет са паднали в петък в западната част на Тихия океан, като засега причината за инцидента не е известна, предаде AFP.
Двата самолета, които са излетели от самолетоносача „Карл Винсън”, са били изпратени да изпълнят операция, когато се е случил инцидентът. В момента се води разследване за причините за аварията.
Единият от пилотите е открит бързо и е транспортиран до кораба, където е получил медицински грижи. Вторият пилот все още е издирван.
Корабът „Карл Винсън” е на мисия в подкрепа на сигурността и стабилността в западната част на Тихия океан.

Сподели:
Рубио: Нито една държава няма право да налага такси за преминаване през Ормузкия проток

Рубио: Нито една държава няма право да налага такси за преминаване през Ормузкия проток

"Смятам, че всички държави в региона ще се съгласят с нас“

Срив в доверието към Тръмп по света, германците го поставят наравно с Путин

Срив в доверието към Тръмп по света, германците го поставят наравно с Путин

Самите американци обаче гледат по-различно на ролята на страната си - 57% смятат, че САЩ допринасят за мира и стабилността в света

Дания разполага наборници в Гренландия

Дания разполага наборници в Гренландия

С новата продължителност на военната служба “наборниците се обучават така, че да могат да участват в извършването на мисии на въоръжените сили”

Коментари (0)