Двама агенти на ФБР бяха ранени при стрелба край американския град Фъргюсън, който второ денонощие е арена на размирици, съобщи Ройтерс.
Агентите са се отзовали на сигнал за човек, барикадирал се в къща в района. Те са получили наранявания, които не са животозастрашаващи.
Засега не е ясно дали случаят е свързан с размириците във Фъргюсън, избухнали след решението да не бъден подведен под наказателна отговорност бял полицай, смъртоносно прострелял чернокожо момче.
Полицията заяви, че през втората, по-спокойна нощ на демонстрации в Фъргюсън са арестувани 44 души, съобщи Ройтерс.
За сравнение предната нощ бяха арестувани 61 човека при избухналите размирици в града.
Няколко отсечки от централни улици са затворени, а автомобилното движение е ограничено по една от главните улици, на която се намира полицейският участък. В района обикалят войници, въоръжени с пистолети и автомати.
Достъпът до полицейския участък е спрян. Над града кръжат хеликоптери.
Обстановката във Фъргюсън продължава да е напрегната, а протести имаше във Вашингтон и Ню Йорк.
Още от Свят
Горивна криза обхвана летищата в Русия: полети масово се забавят, пътници изпадат в паника
На летището в Сочи ситуацията също остава напрегната. Пътници, които трябва да летят за Новосибирск, чакат заминаването си още от 15 юни.
Асен Василев: Не виждам проблем със санкциите срещу патриарх Кирил, той е г-н Гундяев - агент на КГБ
Той призова министъра на външните работи - Велислава Петрова - да даде ясно обяснение защо се поставят под съмнение европейските санкции срещу Русия.
Иранският външен министър обсъди с Лавров споразумението със САЩ - Москва се самопредложи да "помага"
Според Лавров, Русия е готова да помогне за решаване на кризата със "своя уникален опит и експертни познания"