6 Април, 2026

Две версии за нелепата катастрофа в метро станцията в Москва

Две версии за нелепата катастрофа в метро станцията в Москва

снимка: БГНЕС

Шофьорът е задържан

Шофьорът на автобуса, който се вряза вчера във входа на подлез към станцията на метрото "Славянски булевард" в Москва, вероятно не е задействал спирачната система, предаде ТАСС, като се позова на компанията ГАЗ, която е производител на автобуса.

"Предварителният анализ на подробностите на произшествието показва, че в началото на движението колелата на автобуса рязко са завили надясно и той значително се е отклонил от следвания маршрут", заяви компанията.

"При това може да се предположи с голяма доза на вероятност, че водачът не е задействал нито една от спирачните системи на автобуса, да не говорим за простата възможност за спиране на двигателя, в противен случай автобусът със сигурност би спрял", каза компанията.

Причината за катастрофата ще бъде определена след техническа експертиза на състоянието на автобуса и други задължителни в подобни случаи експертизи.

Според органите на реда се разглеждат две версии за произшествието: шофьорът не се е справил с управлението или автобусът е бил неизправен.

При катастрофата загинаха 4 човека, а 9 бяха ранени.
 
Шофьорът е задържан.
Сподели:

Коментари (0)

Гърция купува ракетни системи PULS от Израел - за 690 млн. евро

Гърция купува ракетни системи PULS от Израел - за 690 млн. евро

През 2024 г. Атина обяви план за инвестиции в размер на 26 млрд. евро до 2036 г. за модернизация на въоръжените сили

Интернет затъмнението в Иран е най-дългото по рода си - вече 38 дни под 1% от хората имат достъп

Интернет затъмнението в Иран е най-дългото по рода си - вече 38 дни под 1% от хората имат достъп

От началото на годината правителството на САЩ тайно доставя конзоли за интернет връзка на “Старлинк” в Иран, но управляващите твърдят, че са конфискували голяма част от устройствата

Нетаняху уволни началника на канцеларията си - след поредица от скандални изказвания

Нетаняху уволни началника на канцеларията си - след поредица от скандални изказвания

Зив Агмон се замеси в скандал с расистки изказвания срещу евреи от марокански произход, които той нарече "бабуини