18 Юни, 2026

Дж. Кери: Мирните преговори със Сирия ясни до 48 часа

Дж. Кери: Мирните преговори със Сирия ясни до 48 часа

Ситуацията с мирните преговори за Сирия ще се изясни в близките 24-48 часа. Това заяви в столицата на Лаос държавният секретар на САЩ Джон Кери, предава ТАСС.

В петък от ООН съобщиха, че планираните за 25 януари междусирийски консултации може да бъдат отложени „по практически съображения“. Делегацията на сирийската опозиция заяви, че няма да вземе участие в преговорите, ако Дамаск не изпълни нейните условия.

Сподели:
Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Американският президент заяви на заключителната пресконференция на Г-7, че е готов да „бомбардира до основи“ Иран, ако страната наруши споразумението

Плетенчук: За руснаците започва ад!  Готвят се за украински десант в Крим

Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим

„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС

Макрон похвали срещата на върха

Макрон похвали срещата на върха

„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.

Коментари (0)