18 Март, 2026

Джими Картър призна, че рак поразява всичко части на тялото му

Джими Картър призна, че рак поразява всичко части на тялото му

Бившият американски президент Джими Картър обяви, че има рак на черния дроб и той се разпространил и в други части на тялото му, съобщи Си Ен Ен.

90-годишният политик претърпя операция на черния дроб по-рано този месец, когато му отстранили малък тумор. Прогнозата била, че ще се възстанови напълно.

Но в сряда Джими Картър направи кратко изявление, че „наскорошната операция разкри, че имам рак и той вече е и в други части на тялото ми.”

Семейството на Картър има история с рак на панкреаса, който може да е засегнал и него, посочва Си Ен Ен.

В свое изявление държавният глава Барак Обама заяви, че той и първата дама Мишел Обама „желаят горещо на президента Картър бързо и пълно възстановяване”.

Сподели:

Коментари (0)

Хиляди американски морски пехотинци се насочват към Иран

Хиляди американски морски пехотинци се насочват към Иран

САЩ изпращат значителни военни подкрепления в Близкия изток, нанесоха мощен удар по всички военни обекти на остров Харг

WSJ: Русия значително разшири военната подкрепа за Иран 

WSJ: Русия значително разшири военната подкрепа за Иран 

Освен това Москва консултира Техеран относно тактиката за използване на безпилотни апарати, като се взема предвид опитът от използването на дронове във войната срещу Украйна.

Канада може да се присъедини към ЕС

Канада може да се присъедини към ЕС

Френският външен министър Жан-Ноел Баро намекна, че Канада може да се присъедини към Европейския съюз. Темата се появява на фона на геополитическо напрежение и стремежа на ЕС да се утвърди като глобален играч между САЩ и Китай.