23 Юли, 2026

Джон Кери иска от Путин общ удар срещу “Ислямска държава”

Джон Кери иска от Путин общ удар срещу “Ислямска държава”

Русия и САЩ може да се договорят за общ удар срещу “Ислямска държава” в Сирия, пише вестник The Washington Post.

Администрацията на президента Обама ще предложи на Москва координирани въздушни удари срещу „Ислямска държава“ в Сирия, цитира изданието “Фокус”.

Държавният секретар Джон Кери, който заяви миналия месец, че постигането на „разбирателство“ с Русия е „най-важното нещо“ за прогрес в Сирия, планира да предложи сделката, когато се срещне с президента на Русия Владимир Путин в Москва утре.

Предложението на САЩ, което все още не е оповестено публично призовава за създаването на съвместна с Русия, посредством която двете държави ще споделят разузнавателна и оперативна информация относно местонахождението на целите на „Джабхан ан-Нусра“ и ще синхронизират своите независими действия срещу „Ислямска държава“.

Веднъж след като целите на „ан-Нусра“ са набелязани и е постигнато съгласие относно тях, двете страни ще трябва да потърсят начин да „премахнат противоречията“ в своите въздушни операции.

В замяна, Москва трябва да използва влиянието си за да приземи сирийските ВВС, ограничавайки техните операции до небойни хуманитарни и медико-евакуационни мисии. След това САЩ и Русия трябва да се отдадат на намирането на политическо решение на Сирийската гражданска война.

Сподели:
ISW: Кремъл се готви за безредици при мобилизация,  решението остава в ръцете на Путин

ISW: Кремъл се готви за безредици при мобилизация, решението остава в ръцете на Путин

В последния си доклад Институтът посочва, че Държавната дума е приела закон, позволяващ на руски граждани с присъди за престъпления, свързани с контрабанда на наркотици и организирана престъпност, да подписват договори с Министерството на отбраната

Тръмп: Ще приемем ядреното споразумение със Саудитска Арабия при едно условие

Тръмп: Ще приемем ядреното споразумение със Саудитска Арабия при едно условие

Американският президент обвърза ядреното споразумение със Саудитска Арабия с признаването на Израел от страна на кралството

Марко Рубио:  Искаме войната в Украйна да приключи

Марко Рубио: Искаме войната в Украйна да приключи

"САЩ са готови да предприемат действия. Готови сме да изиграем всяка възможна конструктивна роля, за да бъде сложен край ", заяви  държавният секретар

Коментари (0)