Държавният секретар на САЩ Джон Кери ще посети в неделя ЮНЕСКО, където ще се срещне и разговаря с генералния директор на организацията Ирина Бокова, съобщиха дипломатически източници в Париж. По време на разговорите се очаква Кери да потвърди ангажимента и подкрепата на правителството на САЩ за усилията на ЮНЕСКО в борбата с екстремизма и за пресичането на трафика на културни ценности като начин на финансиране на тероризма, за опазване на културното наследство, устойчиво развитие и мир.
Това не е първата среща на Бокова с Джон Кери. През септември 2014 г. двамата участваха във форум, посветен на опазването на сирийското и иракското културно наследство, в музея “Метрополитън” в Ню Йорк .
През септември т.г. Бокова бе поканена от Барак Обама да участва в срещата на върха в ООН за борбата срещу екстремизма.
Още от Свят
Руска атака срещу търговски център в Кривий Риг, има много жертви
При отделен удар в Миколаивска област са загинали четирима души, - сред тях има три деца
Испанската полиция задържа трафиканти, превозващи мигранти от Сеута до Европа
Става дума за мрежа, която е търсела незаконни мигранти в Сеута, за да им предлага превозване до Иберийския полуостров срещу 9000 евро
ДАНС неутрализира мощен заглушител, потискащ GPS честотите в София - включително на летището
Устройството е било разположено в столичния квартал "Драгалевци", в строго охраняван комплекс