Преговорите в Лозана за Сирия бяха искрени. Така определи приключилите разговори в Швейцария държавният секретар на САЩ Джон Кери, съобщава news.bg. В тях участват САЩ, Русия, Турция и държави от региона.
Продължаване на съвместната работа на страните по Сирия може да помогне по разработването на пътна карта за преговорите, смята Кери. Той разкри, че следващия кръг ще се състои в понеделник 17 октомври.
След 4 часа разговори руският външен министър Сергей Лавров посочи, че имало някои идеи, които могат да бъдат първите стъпки в разрешаването на кризата в Сирия.
Още от Свят
The Washington Post: Кремъл засилва натиска срещу антивоенните кандидати преди парламентарните избори
В същото време на най-известния руски политик с антивоенни позиции Борис Надеждин, който се опита да се кандидатира като независим, е било забранено да участва в предизборната кампания.
Доскоро немислимо: Тръмп и Зеленски се сближават, дори Лора Лумър промени реториката си
Очаква се по време на посещението си във Вашингтон украинският президент Зеленски да присъства и на погребението на американския сенатор Линдзи Греъм, когото нарече "истински борец за свободата"
Тръмп и Нетаняху разговаряха час и половина в Белия дом - за първи път от началото на войната срещу Иран
Нетаняху се подготвя за избори и се намира в сложна политическа обстановка отчасти заради влошените отношения с Тръмп