20 Декември, 2025

Е. Майдел: Преминаването към единно време трябва да стане безопасно за вътрешния пазар

Е. Майдел: Преминаването към единно време трябва да стане безопасно за вътрешния пазар

Ева Майдел

От 2021 година спираме да местим стрелките на часовника. Мнозинството от българските и европейските граждани ясно казаха, че смяната на времето с един час напред и назад им влияе отрицателно, следователно евродепутатите се обединихме зад гражданите и поискахме това въртене на часовника да спре от 2021 година“.

Това коментира евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Ева Майдел по повод гласуването на позицията на Европейския парламент по темата.

„Искаме тази крачка към хармонизирано време да бъде възможно най-безопасна, както за гражданите, така и за вътрешния пазар. В тази връзка се радвам, че в транспортната комисия се одобри създаването на координационен механизъм с който държавите да синхронизират времето. Този механизъм бе предложен от Комисията по вътрешен пазар, в която бях докладчик за групата на ЕНП.“, коментира Ева Майдел, цитирана от пресцентъра на ГЕРБ.

Директивата на ЕК, дойде в отговор на широка обществена консултация, в която над 90% от гражданите казаха „Стоп“ на местенето на стрелките.

„Ясно е, че ако преди време аргументите за въвеждането на зимно и лятно часово време са били най-вече заради икономии на електроенергия, то днес тези икономии са незначителни, взимайки предвид технологиите на всички електроуреди за намаляване на консумацията на енергия.“, добави българският евродепутат.

Сподели:

Коментари (0)

Русия прекратява договора за приятелски отношения и сътрудничество с България

Русия прекратява договора за приятелски отношения и сътрудничество с България

Москва пристъпва и към прекратяване на редица други международни военни договори, подписани в периода 1992–2002 г.

Вдовицата на убития Чарли Кърк: Да направим Джей Ди Ванс  48-ият президент на САЩ.

Вдовицата на убития Чарли Кърк: Да направим Джей Ди Ванс 48-ият президент на САЩ.

По този начин Ерика Кърк даде ранен старт на надпреварата за Белия дом и предложи подкрепата на влиятелната младежка организация, основана от покойния ѝ съпруг

 The Wall Street Journal: Китай и Русия тръгнаха към съвместна агресия

The Wall Street Journal: Китай и Русия тръгнаха към съвместна агресия

„Си Дзинпин и Владимир Путин са дълбоки ревизионисти и искат да възстановят нещо, наподобяващо историческите китайска и руска империя. Те неведнъж са подчертавали, че тяхното партньорство „няма граници“, и са се срещали лично повече от 40 пъти“, напомня политолог