Поне един човек е загинал, а 30 са ранени при мощна експлозия в близост до полицейски участък в района Баглар в турския град Диарбекир, предадоха агенция Ройтерс и БГНЕС.
Кола бомба е била взривена до полицейската сграда, където малко преди това са били докарани задържани лидери на опозиционната прокюрдска Демократична партия на народите (ДПН) – третата по големина политическа сила в турския парламент и главен представител на кюрдското малцинство.
По-рано беше съобщено, че тази нощ в Турция са били арестувани 11 прокюрдски депутати, между които са съпредседателите на ДПН Фиген Юксекдаг и Салахатин Демирташ. Двамата са арестувани в Анкара и Диарбекир.
Задържана е и безпартийната Первин Булдан – зам.-председател на Великото национално събрание на Турция.
Още от Свят
WSJ: Европа отстъпи крачка назад от крайните зелени цел, сблъсквайки се с новия политико-икономически ред
Континентът напредваше в областта на възобновяемите енергийни източници: вятърната и слънчевата енергия сега представляват 34% от производството на електроенергия, в сравнение с 20% през 2021 г. ЕС все още твърди, че може да достигне нулеви нетни емисии до 2050 г., пише The Wall Street Journal.
Русия заплаши Великобритания с военни удари заради ракетите за Украйна, Лондон: Заставаме срещу руската агресия
"Русия не бива да се съмнява в решимостта на това правителство да се противопостави на руската агресия в Украйна и срещу Обединеното кралство и нашите съюзници"
Тръмп: Русия няма да нападне територия на НАТО, водил съм разговори с Путин
„Мисля, че Русия се държи доста добре по отношение на Ормузкия проток“