Един от двамата мъже, задържани вчера във връзка с убийството на руския опозиционен лидер Борис Немцов, е служил в полицията в Чечения. Това съобщи пред руски медии секретарят на Съвета за сигурност на Ингушетия Алберт Барахоев, предаде Ройтерс.
Заур Дадаев служил 10 години като заместник-командир на полк в батальона “Север” към чеченското МВР. Другият задържан, Анзор Губашев, работел в частна охранителна фирма в Москва.
Двамата били задържани вчера в Ингушетия, където живеят членове на семействата им, посочил Барахоев. Той добавил, че са задържани още двама предполагаеми съучастници в убийството.
Единият от тях е по-малкия брат на Губашев, съобщи РИА Новости. Днес Дадаев и Губашев ще бъдат закарани в московски съд, които ще се произнесе по искането на прокуратурата за арестуването им.
По-рано днес агенция „Интерфакс” съобщи, че заподозрян за съучастие в убийството на Борис Немцов се е самовзривил с граната в Грозни. Престъпникът е бил блокиран от полиция. Той хвърлил една граната към полицейските служители, а с втората е ликвидирал себе си.
Никой от полицаите не е пострадал.
Още от Свят
ФАЦ: Поражението на Тръмп в Иран очертава контурите на нов следвоенен ред
Режимът, за чието сваляне във Вашингтон вече никой не говори, сега разполага с изпробван инструмент за политическа сила и възпиране.
Шведските изтребители Gripen може неочаквано да се появят в Украйна
Самолетът използва турбореактивен двигател Volvo RM12, разработен на базата на американския General Electric F404.
Джихадисти са проникнали в Сеута - камерите са засекли най-малко 10 международни терористи
От полицията съобщават, че ако издирваните лица успеят да стигнат до Европа, могат да представляват изключителна опасност