Две експлозии, насочени срещу джамия и международен конгресен център, са разтърсили германския град Дрезден, но няма ранени, съобщиха от полицията във вторник, предава News Europe.
В джамията е бил имамът със съпругата си и двете им деца. Взривовете са се случили късно в понеделник, като първоначално е нямало информация за размерите на разрушенията.„Макар че никой не е поел отговорност за инцидента, ние трябва да предположим, че причината е ксенофобия“, отбелязват органите на реда.
Властите са намерили части от самоделна бомба пред конгресния център. Мерките за сигурност пред джамията са засилени, информира Дойче веле. В Дрезден следващия понеделник ще се проведат празненствата за Деня на германското единство. Градът е столица на провинция Саксония, в която напоследък имаше много нападения на расистка основа.
Още от Свят
Defense Express: Украйна вероятно вече използва ракети ERAM с обсег над 930 км.
AGM-188A Rusty Dagger е оборудвана с турбореактивен двигател, който ѝ позволява да поддържа висока дозвукова скорост по целия маршрут към целта
Антикорупционният орган: От правителството на Орбан трябва да бъдат разследвани за изчезнали милиарди от ЕС
Правителството е похарчило около 10 милиарда евро за три фирми през последните четири години
Бивш външен министър на Русия: За САЩ настъпи най-добрият момент да принудят Путин да прекрати войната
„Путин е безмилостен, но не е самоубиец. Той много по-вероятно ще запази властта си над Русия в международно признатите ѝ граници, отколкото да рискува да предизвика катастрофа с екзистенциални мащаби“, пише Андрей Козирев п