Еврото може да не съществува след 10 г., ако Париж и Берлин не успеят да укрепят валутния съюз, заяви кандидатът за президент на Франция Еманюел Макрон, допълвайки, че Германия печели от настоящата система, а по-слабите държави членки са ощетени от нея, пише агенция Фокус. „Истината е, че ние заедно трябва да разберем, че еврото не е завършено и не може да просъществува без основни реформи“, подчерта Макрон.
„То не осигури на Европа пълен международен суверенитет от правилата на долара. То не осигури на Европа естествено сближаване между различните държави членки“, обясни кандидатът за държавен глава. Франция трябва да приложи повече реформи на трудовия пазар и да обнови образователната система, за да увеличи ръста; докато Германия трябва да приеме, че повече инвестиции вместо строги икономии могат да подпомогнат растежа в еврозоната, смята политикът.
Още от Свят
Израел ликвидира двама активисти на „Хамас“ и „Ислямски джихад“ - ръководели са финанасова мрежа
Получавали са инструкции от „Хамас“, прехвърлили са на терористичната организяция около 169 милиона долара
Иран постави условие, за да започне нова фаза в преговорите със САЩ
250 000 души в Тирана протестираха срещу властта заради проекта на фамилията Тръмп
По време на демонстрациите, станали известни като "Революцията на фламингото", участниците скандираха „Албания не е за продан“ и настояха за оставката на министър-председателя