Турският президент Реджеп Тайип Ердоган заяви днес, че кюрдските бунтовници се опитват да засилят нападенията си след неуспешния опит за преврат през юли и че имат за цел да подрият турската военна операция в Сирия, предаде Ройтерс.
"Виждаме, че терористичната организация ПКК /Кюрдска работническа партия/ се опита да засили дейността си в нашите гранични райони след 15 юли. Тези нападения, които имат ясната цел да подрият турската операция в Сирия, още продължават". Това каза Ердоган в свое обръщение по повод празника Курбан байрам, започващ в полунощ на 12 септември.
Ердоган каза също, че Турция е длъжна "да довърши" "Ислямска държава" в Сирия и да й попречи да извършва нападения в Турция.
Турската операция "Ефратски щит", започнала миналия месец, е първата стъпка в изпълнението на това намерение, каза Ердоган.
Още от Свят
Тръмп към съюзниците от НАТО: Искаме да останем с вас
Американският президент заяви, че на срещата на върха на НАТО в Анкара е имало „много любов“
Марта Кос в Скопие: Преговорите на РСМ с ЕС зависят от промените в конституцията
Тя подчерта, че присъединителният процес не се базира на предварителни гаранции към държавите кандидати, а на доверие, на приетите задължения и тяхното изпълнение
Тръмп: Смятаме да предоставим на Украйна лиценз да произвежда Patriot - не е ли яко?
"После няма да можете да се оплаквате, че не даваме достатъчно"