1 Май, 2026

Ердоган: Готови сме за война!

Ердоган: Готови сме за война!


Турският президент Реджеп Ердоган заяви, че една силна страна трябва да е подготвена за всяка вероятност в името на това да осигури траен мир, предаде DPА.

"Тайната на успеха на държавите се крие в готовността им за война, по всяко време, ако те желаят мир. Ние сме готови, с всичко, с което разполагаме", заяви Ердоган на конференция на посланиците в Анкара.
Думите му представляват собствен прочит на цитат на основателя на Република Турция Мустафа Кемал Ататюрк, известен с фразата "мир в страната, мир в света".
"Тираните на световната система не могат грубо да посягат на нашите постижения, за които сме платили с кръв", каза още той по адрес на СAЩ.
В същото изказване Ердоган заяви, че страната му се намира под икономическа "обсада", която няма нищо общо с икономическите показатели.

Ердоган каза също, че действията на САЩ напоследък са удар в гърба срещу Анкара и че разпространяването на фалшиви новини за икономиката представлява държавна измяна. По думите на президента е налице "икономически терор", който се води през социалните медии, но "изменниците" ще бъдат наказани.

Сподели:

Коментари (0)

Удар в сърцето на руските дронове: Киев атакува стратегически комплекс

Удар в сърцето на руските дронове: Киев атакува стратегически комплекс

Украински дронове поразиха центъра „БАРС-Сармат“ в окупираната част на Запорожка област – ключов обект за разработка на безпилотни и роботизирани системи на Москва

Светът решава изборите в Сърбия: Вучич с неочаквано признание

Светът решава изборите в Сърбия: Вучич с неочаквано признание

Сръбският президент остави отворен въпроса за предсрочния вот, обвързвайки го с глобалната криза, енергийната несигурност и риска от ескалация около Ормузкия проток

Разочарован от съюзниците, Тръмп обмисля изтегляне на американски войски от Европа

Разочарован от съюзниците, Тръмп обмисля изтегляне на американски войски от Европа

Американският президент изрази неодобрението от поведението на Италия и Испания, която дори заплаши с отстраняване от Алианса