Турският президент Реджеп Ердоган твърди, че има доказателства как Русия е замесена в трафик на петрол от "Ислямска държава" в Сирия, съобщи БНР. Той дори спомена името на сирийски бизнесмен с руски паспорт, участник в трафика.
По думите на Ердоган "режимът в Сирия контролира минимум територия. Страната, с която трябва да се води диалог, е сирийският народ, а не режимът".
Още от Свят
България получава 7 кораба за мисията на съвместната противоминна група с Румъния и Турция
Групата вече ще охранява и подводната критична инфраструктура като енергийни съоръжения, телекомуникационни мрежи и подводни тръбопроводи
Зеленски: Поканих Радев в Украйна (видео)
"Зависимостта на Европа от руските енергийни ресурси намалява и е важно партньорите да имат алтернативи“
ДПС представи на сесията на ЕП в Страсбуг сигналите по PNR-гейт - за злоупотреба с лични данни на граждани на ЕС
Става дума за вероятна злоупотреба с данни на най-малко 82 лица, граждани на различни държави