20 Август, 2026

Ердоган нападна феминистките: Мъжете и жените не са еднакви!

Ердоган нападна феминистките: Мъжете и жените не са еднакви!

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган заяви, че жените не са равни с мъжете по време на среща в Истанбул за правосъдието за жени. Той нападна остро феминистките в Турция, като заяви, че те отхвърлят концепцията за майчинството, съобщава АФП.

Според него биологичните различия между жените и мъжете означават, че те не могат да имат едни и същи функции в живота. "Нашата религия (ислямът) определи позиция за жените (в обществото) – майчинството", каза Ердоган пред аудитория от турски жени, включително собствената си дъщеря Сюмейе.

"Някои хора разбират това, докато други не го разбират. Не можеш да обясниш това на феминистки, защото те не приемат концепцията за майчинство", заяви Ердоган. "Целувах краката на майка ми, защото те миришеха на рай. Тя гледаше свенливо и понякога плачеше. Майчинството е нещо друго", допълни турският президент.

Той допълни, че жените и мъжете не могат да бъдат третирани еднакво, "защото това е против човешката природа". "Техните характери, навици и физика са различни...Не можеш да поставиш майка, която кърми бебето си, на равна нога с мъжете. Не можеш да накараш жените да вършат всякаква работа, която мъжете могат да свършат, както в комунистическите режими. Не можеш да им кажеш да излязат и да копаят земята. Това е против тяхната деликатна природа", категоричен е Ердоган.

Преди време турският президент предизвика гнева на феминистките групи, като заяви, че всяка жена в Турция трябва да има три деца и предложи ограничаване на правата за аборт и за приемане на противозачатъчни хапчета.

Сподели:
Зеленски посочи главната задача пред новия министър на отбраната

Зеленски посочи главната задача пред новия министър на отбраната

Държавният глава добави, че очаква Министерството на отбраната да разшири възможностите за използване на украинските високоточни удари, съвместно с производителите на украинско оръжие да осигури повече възможности за защита на украинското небе

Руски самолет е навлязъл в България откъм Черно море

Руски самолет е навлязъл в България откъм Черно море

Източници от МВнР съобщиха, че полетът е съгласуван с всички отговорни институции и има издадено разрешение за оказване на помощ при пожари в Сърбия

Тръмп: Планирам да се срещна с Ким Чен-ун

Тръмп: Планирам да се срещна с Ким Чен-ун

По време на първия мандат на Тръмп Ким го нарече "побъркан старец" и заплаши, че разполага с "ядрен бутон" на бюрото си

Коментари (0)