19 Февруари, 2026

Ердоган: Очаквам продуктивни разговори с Путин

Ердоган: Очаквам продуктивни разговори с  Путин

Президентът на Турция Реджеп Тайип Ердоган очаква продуктивни разговори с президента на Русия Владимир Путин в Санкт Петербург на 9 август, предаде ТАСС, позовавайки се на изявление на турския президент по турската държавна телевизия ТРТ.
За съжаление ние с Русия имахме нежелан инцидент със самолет и в последвалите осем месеца продължаваха негативни процеси. След това написахме писмо, в което посочихме, че отношенията между Турция и Русия са изключително важни за целия регион, че е неправилно да живеем отделно един от друг и предложихме да разрешим проблемите, заяви Ердоган, добавяйки, че е получил позитивен отговор на това посланиеq Анкара, предаде БТА.

Аз съм уверен, че след моето посещение много неща отново ще бъдат вкарани в релсите. И разбира се, една от най-важните за нас теми е Сирия. Преди ние подробно я обсъждахме, добави той.
Турският президент каза, че очаква "продуктивни разговори" с Путин, като темите на обсъждане могат да бъдат разширени още на срещата на Г-20 в Китай.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ се стремят да ограничат участие на Украйна и партньори на срещата на върха на НАТО в Анкара

САЩ се стремят да ограничат участие на Украйна и партньори на срещата на върха на НАТО в Анкара

Белият дом иска да третира НАТО стриктно като евроатлантически отбранителен пакт и да се откаже от десетилетията на разширяване на ролята му в управление на кризи, глобални партньорства и инициативи, основани на ценности, пише Политико

Украински дронове поразиха руската нефтобаза Велики Луки на 500 км. от украинската граница

Украински дронове поразиха руската нефтобаза Велики Луки на 500 км. от украинската граница

Местни Телеграм канали съобщават, че в нефтобазата са регистрирани най-малко четири експлозии, последвани от мащабен пожар

Русия няма да се задоволи само с искане за териториални отстъпки: Какво още поиска Кремъл

Русия няма да се задоволи само с искане за териториални отстъпки: Какво още поиска Кремъл

Кремъл основава изявленията си на „проектодоговор“, който самият той създаде през декември 2021 г., имайки впредвид ултиматумите на Русия към САЩ и НАТО преди войната