Анкара няма да признае анексирането на Крим. Това е обещал турският президент Реджеп Ердоган в телефонен разговор с украинския си колега Петро Порошенко.
Пресслужбата на украинския президент посочва, че страните в разговора са отбелязали взаимната нагласа да полагат всички усилия за задълбочаване на стратегическото партньорство между Турция и Украйна.
Още от Свят
САЩ към съюзниците: Или сте с нас, или срещу нас за санкциите срещу Иран
„Това ще бъде най-голямата координирана икономическа изолация в историята на света"
КНДР е предала на Русия още един тип балистични ракети: какво се знае за KN-30
Тя представлява увеличена версия на ракетата от семейството Hwasong-11 и принадлежи към класа на балистичните ракети с малък обсег. Ракетата има твърдогоривен двигател и се изстрелва от мобилна наземна пускова установка
Зеленски: Нощната руска атака срещу Киев е една от най-циничните, жертвите вече са 15
По-рано бе съобщено, че украинските сили за противовъздушна отбрана са свалили 39 крилати ракети, 2 ракети „Бандерол“ и 145 дрона, използвани от руските военни