20 Януари, 2026

Ердоган: Влязохме в Сирия, за да сложим край на управлението на тирана Асад

Ердоган: Влязохме в Сирия, за да сложим край на управлението на тирана Асад

Турският президент Реджеп Тайп Ердоган обяви днес, че турските войски са влезли в Сирия, за да сложат край на тираничното управление на президента на страната Башар Асад. „Ние не претендираме за сирийската земя. Ние сме там за възстановяване на справедливостта. Ние влязохме там, за да сложим край на управлението на тирана Асад. Казват, че в Сирия са загинали 600 000 души, но аз мисля, че броят им е около милион. Къде е ООН, какво прави тя? Дълго търпяхме, но в края на краищата бяхме принудени да влезем в Сирия заедно със Свободната сирийска армия”, каза Ердоган на симпозиум в Истанбул.
  Досега  официалната причина за присъствието на турски военни на територията на Сирия е била борбата с „Ислямска държава”. На 24 август започна операцията "Щитът на Ефрат", чиято обявена цел бе прочистване на страната от терористите.

Сподели:

Коментари (0)

Скот Бесент замазва: Политиката на Тръмп не предполага отказ от НАТО или прекъсване на отношенията с Европа

Скот Бесент замазва: Политиката на Тръмп не предполага отказ от НАТО или прекъсване на отношенията с Европа

Той също така увери, че дискусиите около Гренландия не бива да се възприемат като сигнал, че Вашингтон е променил курса си по отношение на Украйна и съюзниците

Чернобилската АЕЦ остана без външно електроснабдяване след руска атака

Чернобилската АЕЦ остана без външно електроснабдяване след руска атака

Няколко украински електрически подстанции, които са от жизненоважно значение за ядрената безопасност, бяха засегнати от военните действия.

Една година на власт: Тръмп  бълва брутални обиди и заплахи във всички посоки

Една година на власт: Тръмп бълва брутални обиди и заплахи във всички посоки

„Ню Йорк Таймс“ публикува статия, подчертаваща възрастта му (79 години) и признаци на умора, президентът нападна вестника и авторката на материала: „Този евтин парцал наистина е ВРАГ НА НАРОДА