17 Април, 2026

ЕС маха роуминга и двойните цени за държавите в съюза

ЕС маха роуминга и двойните цени за държавите в съюза

От 15 юни 2017 година всички граждани на Европейския съюз ще забравят за високите такси за роуминг и лошата интернет връзка, когато пътуват. Европейската комисия, Европейският парламент и Съветът на ЕС постигнаха днес споразумение по предложеният от ЕК план за единен пазар в областта на далекосъобщенията.

Планът предвижда премахване на таксите за роуминг от 15 юни 2017 г., което ще позволи на потребителите да плащат една и същата такса за телефонни разговори и достъп до интернет, както у дома, така и когато пътуват в ЕС. Ще бъдат въведени строги правила за отворения интернет, които да защитят правото на всеки европеец на достъп до интернет съдържание. Тези мерки ще бъдат допълнени от амбициозна реформа на европейските правила в областта на далекосъобщенията през 2016 г., съобщиха от ЕК.

Сподели:

Коментари (0)

Лукашенко обяви призив на офицери от резерва

Лукашенко обяви призив на офицери от резерва

Днес Зеленски предупреди, че Беларус е започнала подозрителна активност по границата.

Зеленски:  Москва отново ще се опита да въвлече Беларус във войната

Зеленски: Москва отново ще се опита да въвлече Беларус във войната

Президентът заяви, че украинските власти са издали инструкции беларуското ръководство да бъде предупредено за „украинската готовност да брани земята и независимостта си“

Цезар от легиона "Свобода на Русия": Ще тръгнем 1000 души, до Москва ще стигнат 100 000

Цезар от легиона "Свобода на Русия": Ще тръгнем 1000 души, до Москва ще стигнат 100 000

"Много ме боли да гледам в какво се е превърнал руският народ и другите народи на Русия, какво направи с тях управлението на Путин", казва той