5 Декември, 2025

ЕС ще отмени визите за Украйна, но трябва да се справи с корупцията

ЕС ще отмени визите за Украйна, но трябва да се справи с корупцията

Безвизов режим на Украйна за ЕС ще бъде въведен едва след осъществяване на ефективна програма за антикорупционна политика. Това е заявил представителят на ЕС в Украйна Ян Томбински, съобщи украинското издание MigNews.„Ние заедно работим със страните-членове от Евросъюза, с Европейската мисия, която ни помага в реформиране на правния сектор и сектора за защита на правата, а също и със Съвета на Европа, който ни помага в създаване на всички необходими елементи от антикорупционната политика.

Те са ни необходими и трябва да помним, за създаване на възможности за безвизов режим между Украйна и европейските страни” – заявил Томбински. Киев разчита да получи безвизов режим с ЕС още в началото на 2016 г., обаче преди това трябва да изпълни редица изисквания на европейската страна. Преди това Европа предяви изисквания по усъвършенстване на системите за паспортен контрол на границите, а също за въвеждане на вътрешни паспорти европейски образец с биометрични ID-карти. Украйна още не е започнала да издава такива карти.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Войната в Украйна ще приключи

Тръмп: Войната в Украйна ще приключи

Той отбеляза, че в момента се търси вариант за урегулиране между Русия и Украйна. „Търсим още един вариант за уреждане между Русия и Украйна, ако е възможно."

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

По думите му, Белият дом е бил наистина уверен, че това ще бъде „най-лесната война“, която ще трябва да бъде спряна

Бурята „Байрон“ блокира Атина — училища и детски градини затворени, улици са под вода

Бурята „Байрон“ блокира Атина — училища и детски градини затворени, улици са под вода

Жителите на Атика получиха съобщение през системата за спешни предупреждения „112“ снощи, с което бяха призовани да избягват ненужни пътувания, да бъдат внимателни в подземни пространства и да следват указанията на властите