ЕС планира да проведе разговори със страни от Латинска Америка, за да ги разубеди да заместят Европа като износител на храни за Русия, съобщава британският вестник Financial times, позовавайки се на европейски високопоставени източници.
След като Русия забрани вноса на храни от ЕС и САЩ, страната се обърна към Латинска Америка като алтернативен доставчик. Няколко държави и компании от Южна Америка заявиха, че мерките на Москва може да бъдат доходоносни за тях, а Бразилия и Чили вече изразиха готовност да заместят европейските доставчици, предаде агенция Фокус.
Още от Свят
Техеран: Програмата за балистичните ракети не подлежи на преговори със САЩ
"Иранските ракети са предназначени да бъдат изстрелвани, а не да бъдат предмет на преговори"
Украйна е прихванала руски документ, който отрича украинско участие в удара по автобус с беларуси
От СБУ заявяват, че това им дава основания да предполагат, че атаката срещу автобуса може да е била операция на руските специални служби.
В окупирания Крим започна конфискация на мотоциклети и ATV
За 24 часа от жителите на Крим са конфискувани 59 превозни средства