27 Май, 2026

ЕС: В Македония няма условия за честни и демократични избори

ЕС: В Македония няма условия за честни и демократични избори

Мисията на Европейския съюз и американското посолство в Скопие излязоха със съвместно изявление за предстоящите избори в Македония. В изявлението се изразява тревога от "съобщения за натиск и сплашване на избиратели".

В него още се отбелязва, че на този етап не са налице необходимите условия за организиране на вдъхващи доверие избори на 24 април.

Предсрочните парламентарни избори в Македония бяха договорени миналата година с посредничеството на Европейския съюз. Тяхната цел е излизане от вътрешнополитическата криза в Македония. 

Опозиционният социалдемократически съюз на Зоран Заев заяви, че няма да участва в изборите, защото времето за проверка на избирателните списъци е недостатъчно.

В Македония действа врeменно правителство след като на 18 януари премиерът Никола Груевски подаде оставка. Очаква се по конституция парламентът да се саморазпусне на 24 февруари. 

Сподели:
След удар на ВСУ е изгорял щабът на Черноморския флот на Русия в Севастопол

След удар на ВСУ е изгорял щабът на Черноморския флот на Русия в Севастопол

Назначеният от Кремъл окупационен „губернатор“ на граза Михаил Развожаев потвърди ударите по града.

 Тръмп ще се срещне с кабинета си в критичен момент за преговорите с Иран

Тръмп ще се срещне с кабинета си в критичен момент за преговорите с Иран

При настоящето положение на нещата обаче Тръмп рискува също така войната, която сам реши да започне, да приключи с незадоволителен край 

Техеран: Целта на САЩ и Израел остава да свалят Ислямската република

Техеран: Целта на САЩ и Израел остава да свалят Ислямската република

В продължение на десетилетия Иран и Израел са водили скрита война, включваща саботажни операции, сред които срещу ирански ядрени съоръжения, както и убийства на учени

Коментари (0)