25 Август, 2026

ЕЦБ размаха пръст на Ципрас: Спираме ви парите, ако няма сделка в неделя

ЕЦБ размаха пръст на Ципрас: Спираме ви парите, ако няма сделка в неделя

Европейската централна банка (ЕЦБ) предупреди, че ако не бъде сключено споразумение между кредиторите и Атина в неделя, банката няма да остане с друг избор освен да спре подкрепата за гръцките банки, съобщава „Гардиън".

Кристиян Нойе, член на Управителния съвет на ЕЦБ, заяви, че неделя е последният шанс за постигане на споразумение и избягване на гръцка икономическа „катастрофа".

Гръцката икономика е на ръба на катастрофа. Трябва да бъде сключено споразумение следващата неделя (12 юли). След това ще бъде твърде късно и последствията ще са трагични, изтъкна той пред френско радио.

Страхувам се, че ако няма споразумение в неделя, гръцката икономика ще рухне и ще настъпи хаос, смята Нойе.

ЕЦБ наля 89 милиарда евро в гръцката финансова система през последните месеци, за да предотврати колапс, но е изключено кредитиране на неплатежоспособни институции.

Според Нойе линията на ЕЦБ за Гърция не може да бъде безгранична, тъй като банката си има правила.

Сподели:
Китай и Индия проведоха преговори за общата им граница с дължина 3 800 км

Китай и Индия проведоха преговори за общата им граница с дължина 3 800 км

Двете най-многолюдни държави в света и двете ядрени сили имат обща граница с дължина около 3 800 км в Хималаите, която в голямата си част не е очертана и е предмет на спорове

Киев: Ген. Герасимов лично е командвал мащабната руска атака на 2 август с дронове и балистични ракети

Киев: Ген. Герасимов лично е командвал мащабната руска атака на 2 август с дронове и балистични ракети

ССУ припомни, че през юни 2024 г. Международният наказателен съд в Хага издаде заповед за арест на Валери Герасимов по обвинения във военни престъпления срещу цивилни в Украйна

Избухна пожар в огромна петролна рафинерия в руския Краснодарски край

Избухна пожар в огромна петролна рафинерия в руския Краснодарски край

Кадри от мястото на инцидента са публикувани онлайн, те показват пламъци и гъст черен дим. Украинската отбранителна компания Fire Point потвърди атаката срещу рафинерията.

Коментари (0)