Над 3500 жители на наводнения сръбски град Обреновац бяха евакуирани до тази сутрин. Премиерът Александър Вучич заяви, че положението налага пълна евакуация на местните жители. Вучич, цитиран от БНР потвърди, че има човешки жертви, но не съобщи подробности.
В цяла Сърбия са евакуирани повече от 15 хиляди души. 88 хиляди домакинства тази сутрин са без ток. Четири области в централните и западните части на страната остават в критично положение заради наводненията, които отнеха живота на петима души през последните дни.
10 хиляди доброволци се отзоваха на призива на властите, за да спасят град Шабац от прииждащите води. Нивото на река Сава достигна историческия си максимум край Сремска Митровица, но дигите издържаха.
България и редица други страни от Евросъюза, Русия и САЩ вече изпратиха помощ на Белград. Днес в Сърбия очакват спасители и оборудване от Германия.
Още от Свят
Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати
В Пологовския район на Запорожка област окупатори не успяват да превземат това село вече четири години въпреки многобройните щурмове
Навальный LIVE: Ето как Кремъл пренаписа жалката биография на Путин
"Наследникът на Елцин бил, нека бъдем честни, незабележим служител на службите, който до този момент не се бил отличил с никакви постижения и не бил запомнен с нищо", разказва водещият
The Telegraph: Украйна взема надмощие във войната, а това поставя Запада под удар
Според Кофлин руската армия губи всеки месец около 30 000 души убити и ранени, а икономиката изпитва все по-силен натиск заради продължителната война