Европейският парламент прие нови правила за защита на правата на потребителите, които дават възможност на специализираните органи в страните членки да блокират сайтове без за това да има съдебно решение, съобщи ирландският портал Silicon Republic, специализиран за новини в областта на интернет технологиите, цитиран от Нова телевизия.
Ведомствата за защита на правата на потребителите на страните от ЕС ще могат да налагат глоби и да ограничават достъпа до нежелани интернет ресурси без решение на съда.
Досега за блокиране на сайтове в страните от ЕС беше необходимо съдебно решение.
Фактор
Ведомствата за защита на правата на потребителите на страните от ЕС ще могат да налагат глоби и да ограничават достъпа до нежелани интернет ресурси без решение на съда.
Досега за блокиране на сайтове в страните от ЕС беше необходимо съдебно решение.
Още от Свят
Русия започна да внася бензин по море от Индия, за да смекчи недостига на горива
Към края на юни недостигът на горива е обхванал 78 от 85 региона на Русия. В редица области, предимно в централната и южната част на страната, вече са въведени официални ограничения върху продажбата на горива.
Сърбия: Престъпен бос обеща да разкаже за връзките си с президента Вучич
По време на антиправителствените протести, които обхванаха Сърбия през последните почти две години, разследващи журналисти идентифицираха членове на престъпни групировки сред мъжете, нападащи мирни демонстранти
Повдигнаха обвинение на руски офицер, командвал „прочистванията“ в Буча
В хода на разследването е установено, че непосредствено участие в редица военни престъпления са взели разузнавачът-снайперист Артьом Дементиев и старшият разузнавач-снайперист Кирил Крючков.