Бившият премиер и лидер на ПАСОК Георгиос Папандреу няма да бъде в новия гръцки парламент, след като новата му партия не получи достатъчно гласове, за да бъде избран, коментира "Български новини".
Това е първия път от 92 години насам, когато представител с името Папандреу ще отсъства от гръцкия парламент.
Новоучредената партия на Папандреу – Движение на демократичните социалисти не успяха да прескочат трипроцентната бариера и да влязат в новото управление на страната.
Това е жалък край на едно дългогодишно наследство и превърнало се в традиция.
Фамилията Папандреу е неразделна част от гръцката политика. Дядо му Георгиос Папандреу започва политическата си кариера в правителството от 1922 година.
Баща му, Андреас Папандреу, е основател на Общогръцкото социалистическо движение (ПАСОК) през 1974 г. и заедно с Константинос Караманлис, са едни от най-емблематичните фигури в гръцката политическа история.
Още от Свят
Светът се готви за Русия без Путин: офицер посочи красноречиви знаци за това
„Руската псевдоимперия“ вече е обречена, също и режимът на Путин, посочва Юрий Федоренко, като намеква за особената роля, която ще играе Китай
„Късметлии сте, че съм ви приятел!“: Тръмп заплаши с нови мита Европа и война в Иран
В официална позиция американският президент обвини Брюксел, че умишлено атакува големите американски корпорации (включително Apple, Meta и Amazon), подчертавайки, че "САЩ не са касичка"
Иран реагира остро на украинска атака в Каспийско море: Не може да остане без отговор...
Иранският външен министър Абас Арагчи днес е информирал за тежкия инцидент представителка на ЕС по външната политика и сигурността Кая Калас и руския външен министър Сергей Лавров