7 Декември, 2025

Филипинският президент: Ще хвърлям корумпираните чиновници от хеликоптер

Филипинският президент: Ще хвърлям корумпираните чиновници от хеликоптер

"Ше хвърлям от хеликоптер всеки чиновник, който взима подкупи", закани се филипинският президент Родриго Дутерте. 

"Лично аз ще се заема с ликвидирането на корумпираните хора. Аз вече имам има опит в тази дейност", заяви той. 

Дутерте се спря и върху борбата срещу търговията с наркотици. Президентът посочи как властите наскоро са били арестувал шестима дилъри и конфискували половин тон метаамфетамин. 

"Тези хора извадиха късмет, ако ги бях намерил, щях лично да ги пратя на оня свят", каза още той. 

Дутерте, който избран бе на 30 юни, обяви война на наркодилърите и зависимите от опиати и се е хвалил, че лично е убивал търговци на наркотици, както и наркозависими. Той смята, че така прави "услуга" на обществото, на семействата им и на самите тях. 

Оттогава към днешна дата са загинали около 14 000 души. Радикалните методи предизвикаха остри критики към Манила от страна на САЩ и ЕС.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.