28 Март, 2026

Финландия е готова да поеме председателството на ЕС вместо Румъния

Финландия е готова да поеме председателството на ЕС вместо Румъния

Европейската комисия призова за национално единство, след като правителството в Букурещ се разклати

Финландия изрази готовност да поеме по-рано ротационното европредседателство на мястото на Румъния, която по график трябва да го поеме от януари 2019 година.

Засега Букурещ не е представил такова искане, но говорител на Европейската комисия поясни, че изтегляне на графика за ротационите председателства няма да е предцедент за Брюксел. Заради референдума във Великобритания за Брекзит, например, българското председателство също бе изтеглено по-рано със шест месеца.

Румъния бе оценена строго със критичен мониторингов доклад вчера а опозицията в страната иска и вот на недоверие за кабинета на Виорика Данчила.

Европейската комисия призова за национално единство в Румъния, след като правителството в Букурещ се разклати.

Сподели:

Коментари (0)

The Telegraph: Тръмп иска да лиши част от страните в НАТО от правото по член 5

The Telegraph: Тръмп иска да лиши част от страните в НАТО от правото по член 5

„Нашето разочарование от европейците е напълно реално. Всяка страна, която не плаща 5 процента, не трябва да има право да гласува за бъдещите разходи на НАТО“, заяви един от източниците

Варварската атака на Русия по Одеса удари и родилен дом

Варварската атака на Русия по Одеса удари и родилен дом

Разгърнати са оперативни щабове и мобилни пунктове за отопление в автобуси и палатки, където пострадалите получават цялата необходима помощ и консултации

Зеленски: Споразумяхме се с ОАЕ да си сътрудничим в областта на отбраната

Зеленски: Споразумяхме се с ОАЕ да си сътрудничим в областта на отбраната

Написа в социалните мрежи, че се е срещнал с президента на ОАЕ Мохамед бин Зайед Ал Нахаян и че двамата лидери „са се споразумели да си сътрудничат