4 Февруари, 2026

Франция отбелязва една година от трагедията в Париж

Франция отбелязва една година от трагедията в Париж

С поредица от възпоменателни прояви през почивните дни във Франция се отбелязва първата годишнина от атентатите в Париж, при които загинаха 130 души, а стотици бяха ранени.

С минута мълчание и думи на президента Франсоа Оланд започна петъчната футболна среща между отборите на Франция и Швеция на "Стад дьо Франс" в северното предградие "Сен Дени". На този стадион беше извършено първото от нападенията, за които отговорност пое "Ислямска държава". След това джихадисти убиха десетки хора при стрелба по заведения в центъра на Париж.

Най-смъртоносна беше атаката в концертната зала "Батаклан", където 90 души бяха разстреляни по време на рок-концерт. Изцяло обновена, залата ще отвори отново врати в събота вечерта с концерт на Стинг.

Възпоменанията утре, в самия ден на годишнината от терористичните актове, ще започнат сутринта пред "Стад дьо Франс".

Сподели:

Коментари (0)

Евробарометър: Повечето българи и европейци са настроени оптимистично за бъдещето

Евробарометър: Повечето българи и европейци са настроени оптимистично за бъдещето

За бъдещето на ЕС са оптимисти 53 на сто от българските участници в допитването и 57 на сто от останалите европейци

Кои европейци лъснаха в досиетата за Джефри Епстийн

Кои европейци лъснаха в досиетата за Джефри Епстийн

Последната порция публикувани документи за американския инвеститор и сексуален престъпник има последствия и в Европа

Поредна масирана руска атака срещу Одеса, има ранени

Поредна масирана руска атака срещу Одеса, има ранени

Има щети по гражданската и промишлена инфраструктура в два района на града, също и по жилищна сграда, училище, детска градина