12 Май, 2026

Франция започва подготовка за въздушни нападения срещу ИД в Сирия

Франция започва подготовка за въздушни нападения срещу ИД в Сирия

Франция се подготвя за въздушни нападения срещу ИД в Сирия Франция е започнала подготовка за извършването на въздушни удари срещу цели на "Ислямска държава" в Сирия, каза президентът Франсоа Оланд. Той съобщи, че страната ще извършва разузнавателни полети над Сирия, за да се подготви за нанасяне на въздушни удари срещу обекти на Ислямска държава.

На извънредна пресконференция френският държавен глава говори и за мигрантската криза в Европа: „За всички тези, които вече са пристигнали и са подали молба за убежище – и само за тях – ще действа механизмът за репатриране. Ще бъдат създадени контролни центрове, за да се намира разликата между тези, които идват с друга цел и ние няма как да ги приемем. Ще се извършва идентификация на бежанците за правото им на убежище и за експулсиране на останалите. Ние имаме възможността да правим разликата, т.е. да не даваме право на тези, които не могат да претендират за това“, каза още Оланд. „Французите са велик народ и винаги в историята са намирали способности да посрещнат мъчениците, преследваните, прогонените“.

Сподели:

Коментари (0)

"Азов" отново патрулира в Мариупол - с безпилотни системи

"Азов" отново патрулира в Мариупол - с безпилотни системи

Военнослужещият Игор Луценко, бивш депутат, констатира, че Украинските сили за отбрана са успели да разширят зоната на поражение до 100 километра зад линията на фронта в руския тил

Калас: Всички преговорни клъстери за присъединяването на Украйна ще бъдат отворени до лятото

Калас: Всички преговорни клъстери за присъединяването на Украйна ще бъдат отворени до лятото

Тя подчерта, че приемането на Украйна в ЕС не е благотворителност, а инвестиция в европейската сигурност

Иран заплашва да „преподаде урок“ на всеки, ако бъде нападнат

Иран заплашва да „преподаде урок“ на всеки, ако бъде нападнат

„Лошата стратегия и лошите решения винаги водят до лоши резултати, светът вече разбра това“