14 Май, 2026

Френски кмет отказа погребение на починало ромче

Френски кмет отказа погребение на починало ромче

Кметът на южното парижко предградие Шамплан – Кристиан Леклерк отказа да погребе дете на ромски имигранти от Румъния, което е починало на Коледа. „Данъкоплатците имат предимство” аргументирал се той, пише в. Дейли телеграф.

Началникът на местната власт се мотивирал, че няма много свободни парцели на местното гробище и иска да даде предимство на хората, които си плащат данъците. Кметът по-късно заяви, че думите са му били интерпретирани неправилно и извадени от контекста.

Премиерът Манюел Валс нападна Лекрерк и нарече действията му обида за Франция. Социалистическият президент Франсоа Оланд продължи твърдата политика на консервативния стопанин на Елисейския дворец – Никола Саркози спрямо имигрантите от България и Румъния. Всяка година властите изпращат стотици източноевропейци в родните им държави, припомня лондонското издание.

Сподели:

Коментари (0)

 The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

В статията се казва, че в западните политически и военни среди съществуват групи, които смятат за необходимо натискът върху Кремъл да продължи, докато Русия не плати висока цена за войната

Полша: Няма НАТО без САЩ

Полша: Няма НАТО без САЩ

Според полския президент „единството, отговорността и трансатлантическата солидарност остават днес най-важните условия за ефективно възпиране и поддържане на сигурността на целия регион“.

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия,  половината сте с български паспорти

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия, половината сте с български паспорти

"Вие не защитавате македонската идентичност. Вие я използвате, за да блокирате Европа и да защитите вашата престъпна империя“, пише в партийната позиция.