25 Март, 2026

Френски политик: Европа попадна в капан

Френски политик: Европа попадна в капан

САЩ тласкат Европа към такава политика по отношение на Русия, която противоречи на техните интереси, заяви депутатът от Националното събрание на Франция, съпредседателят на асоциация „Франко-руски диалог” Тиери Мариани в интервю RT France.

„Във Франция ... някои накрая започнаха да си отварят очите и да си дават сметка, че САЩ се занимават с манипулиране” – отбелязва политикът.

Според него, Европа е попаднала в капана на Вашингтон. За последната година стокооборотът между Русия и Европа силно намаля, обаче се увеличи между Москва и Вашингтон. „Това означава, че САЩ казват: „Правете обратното на това, което правим ние” и продължават максимално да водят изгоден за тях бизнес” – се възмущава Мариани.

Според него, на Франция обясниха, че не трябва да продава „мистралите” на Русия, тъй като „вертолетите представлявали опасност”. В същото време, обръща внимание Мариани, американската компания Dell се кани да се установи в Екатеринбург.

„Европа глупаво се поддаде на американците по отношение на санкциите и в резултат стана тяхна главна жертва заедно с Русия” – счита Мариани.

Що се отнася до Украйна, политикът е уверен, че част от Европа, подтиквана от САЩ, се стреми да приеме Украйна в състава на ЕС, а след това и в НАТО. „Но това противоречи на интересите на Европа, на Франция и дори на интересите на самата Украйна” – счита депутатът.

Сподели:

Коментари (0)

Иран:  Ормузкият проток е затворен само за враговете! Няма да преговаряме

Иран: Ормузкият проток е затворен само за враговете! Няма да преговаряме

"Да се говори за преговори сега би било признание за поражение“, заяви rранският външен министър:Араки

Как украинските дронове сринаха износа на петрол на Русия: Димът се виждаше дори във Финландия 

Как украинските дронове сринаха износа на петрол на Русия: Димът се виждаше дори във Финландия 

Руски официални лица потвърдиха, че в Уст-Луга е избухнал пожар след атака с украински безпилотни апарати.

ЕС замрази милиарди евро за Унгария заради блокирането на кредита за Украйна

ЕС замрази милиарди евро за Унгария заради блокирането на кредита за Украйна

Европейската комисия още в началото на февруари е планирала да отложи одобрението на кредитния план за Будапеща, но ветото на Орбан се е превърнало в последната капка.