5 Декември, 2025

Гърция блокирана заради национална стачка

Гърция блокирана заради национална стачка

В съседна Гърция днес започва 24-часова национална стачка по инициатива на Общата конфедерация на труда.

Националната стачка започва в часа, когато приключва общонационалната 24-часова стачка на журналистите, които протестираха срещу политиката на правителството, пише livingingreece.

Сред исканията на журналистите бяха въвеждането на задължителни колективни трудови договори и забраната на лични договори, изплащане на просрочени заплати на всички медийни работници, както и възстановяването на разформированата през юни 2013 г. гръцкa радио и телевизия.

Днешната стачка е в знак на протест срещу мерките за икономии, наложени в рамките на спасителното споразумение на Гърция с международните й кредитори.

Поредният кръг преговори между Международния валутен фонд (МВФ) и гръцкото правителство за излизане на страната от финансовата програма завърши с провал.

Сподели:

Коментари (0)

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

По думите му, Белият дом е бил наистина уверен, че това ще бъде „най-лесната война“, която ще трябва да бъде спряна

Бурята „Байрон“ блокира Атина — училища и детски градини затворени, улици са под вода

Бурята „Байрон“ блокира Атина — училища и детски градини затворени, улици са под вода

Жителите на Атика получиха съобщение през системата за спешни предупреждения „112“ снощи, с което бяха призовани да избягват ненужни пътувания, да бъдат внимателни в подземни пространства и да следват указанията на властите

Нова провокация: Засечени са дронове по време на полета на Зеленски към Ирландия

Нова провокация: Засечени са дронове по време на полета на Зеленски към Ирландия

Това е предизвикало сериозно безпокойство за сигурността на фона на опасения, че може да е опит за намеса във въздушния коридор, съобщи в. „Айриш Таймс“